Lietotājs
Parole

Vai Latvijā trūkst gudru geju?


alvils | 16.03.2022. - 12:09:50 | Diskusija lasīta 649 reizes

Es te tā, dikti nelaimīgs būdams, padomāju... Normālās valstīs Research & Development investīcijas sastāda 2.5% no IKP, ASV >3% un Izraēlā laikam pat virs 4%. Latvijā šis rādītājs ir bijis ap 0.5%, dažreiz mazāk, dažreiz vairāk.

Tātad - grozies kā gribi, bet Latvijā intelektuāļu, saprātīgu ļaužu un tiem apkārt esošo cilvēku proprocija ir 5 reizes mazāka nekā normālās valstīs. Pliki skaitļi. Tie, kas dzīvo Latvijā, elpo Latvijas gaisu, patērēj vietējos mēdiju, vietējo kultūru, vietējos "intelektuāļus", piedalās viedējā viedās dzīves struktūrās, tie ir pieraduši pie tā un kaut kā savu dzīvi velk.

Bet reāli - tā saprāta masa taču ir 5 reizes mazāka nekā tam vajadzētu būtu normāli. Un tas taču kaut kā atsaucas? Uz lēmumu pieņemšanas kapacitāti. Uz biznesu kvalitāti. Uz sabiedriskās domas kvalitāti un daudzveidību. Uz sabiedrības briedumu, utt. Būtu taču brīnums, ja nebūtu šīs ietekmes. Citas valstis taču netērētu liekus 2-2.5% no IKP, ja tam nebūtu efekta.

Un, galvenais secinājums ir tāds - tas taču atsaucas arī uz geju dzīves kvalitāti? Geju kopienas kvalitāti? Uz idejiskajiem strāvojumiem tajā? Uz emocionālās inteliģences un kultūras līmeni? Uz iespējam veidot attiecības, utt.?

Pats bēdīgakais ir tas, ka šī nu ir lieta, kura nav atrisināma attālināti. Ja gribas elpot dziļu domu gaisu, tad var pieslēgties labākajiem resursiem, skatīties labākos mūzikas kanālus utt. Bet ar 1000 km attālumā esošām attiecībām gan nekādi nepietiek

Un mēs to pat nejūtam... Dažreiz varbūt škiet, ka lietas nav tā kā tām vajadzētu būt... Bet apziņas un apzinātības, spējas konceptualizēt, izteikt līmenis ir tik zemas, ka nesaprotam, kas notiek...
Atbildes (11)
saimnieks | 18.03.2022. - 09:00:57

its sad
kaadskautkur | 18.03.2022. - 19:40:35

Jā, šķiet, ka mums Latvijā ir nopietns intelekta un inteliģences (it īpaši emocionālās) deficīts. Laikam jau labākie un gudrākie aizbēg uz citām valstīm. 

Es gan spriežu pavirši, jo esmu vientuļš mājās sēdētājs un nedaudz infantils sapņotājs, tāpēc no reālās dzīves daudz nesaprotu, un no geju kopienas vēl mazāk, jo nekad fiziski neesmu sastapis nevienu geju, kur nu vēl kādu inteliģentu  . Pats sevi par intelektuāli arī neuzskatu, zinu, ka man pietrūkst dzīves bagāžas un domāšanas "asuma", un arī ikdienā esmu riktīgs bremzētājs lielākajā daļā jomu   .

Man personīgi par skumjo situāciju liecina, piemēram, latviešu radīta analītiska un saprātīga satura trūkums dažādās interneta platformās un komentētāju uzvedība. Protams, visās valstīs gadās nepieklājīgi un primitīvi komentētāji, taču mums ir otrādi - lielākā daļa komentāru ziņu portālos ir samazgas ar vulgāriem apvainojumiem utt., un ir ļoti jāpacenšas, lai atrastu kaut ko saprātīgu. Skumjākais, ka tas tiek pieņemts kā norma - neviens neaizrāda, nekaunina, un laikam jau nav jēgas, jo tā jau ir daļa no mūsu mentalitātes. Cerams, ka jaunā paaudze ar laiku sapratīs, ka būt vienkārši pieklājīgiem un iejūtīgiem ir ne tikai formāli pieņemami, bet arī izdevīgi, jo, noliekot pie malas personīgo nepatiku un viedokļu atšķirības, kopā var paveikt vairāk.

Gudrība un domāšanas attīstīšana mūsu sabiedrībā arī ir netiek augstu vērtētas - labi zinām anekdotes un izteikumus par to, ka "no trigonometrijas dzīvē nav nekādas jēgas, kāpēc man to vispār mācīties". Maz tiek attīstītas spējas just kaifu no domāšanas, no sarežģītu uzdevumu un situāciju atrisināšanas. Pat grāmatu lasīšana un iztēles trenēšana šķietami zaudē vērtību. Vai to spēs atrisināt izglītības sistēma, kur strādā pārguruši skolotāji, kurus skolēni nemaz neciena, jo "ja skolotājs tiešām būtu gudrs, tad strādātu citur un pelnītu vairāk"? Gudrākie prāti automātiski savelkas ap Rīgu vai arī kaut kur ārā no Latvijas. Mazpilsētās situācija vispār ir traģiska - no pasākumiem ir tikai koncerti, ballītes un disenes. Ja paveicas, tad gadās kāds teātris, vairāk gan orientēts uz senioriem un cilvēkiem, kas atnāk tikai tāpēc, ka uz skatuves spēlē kāds pazīstams kaimiņš. Nekādu tematisku diskusiju, semināru utt. Žēl.
ht100 | 26.03.2022. - 01:01:58

Gudrība ir kaitīga. Padomājiet par tautu. Šai baigi gribās lai šai stāsta ka šī ir dumja? Nē. Tos gudros labāk nevajag.
kaadskautkur | 30.03.2022. - 13:23:11

Kā saka psihologi, vajag koncentrēties uz pozitīvo   Jāsaka nevis "tauta ir dumja", bet gan "tauta var kļūt arvien gudrāka un gudrāka".
alvils | 31.03.2022. - 01:07:03

Kā reizi es šo nebiju domājis par "tautu", bet gan par tiem, kas it kā veido LV labāko sabiedrību. Viņiem liekas, ka viss ir kārtībā.
stelss | 02.04.2022. - 22:06:04

Pie mums gudrie geji paliek ēnā un nemaz necenšas līst tautās. Rītiņš tik pirms aiziešanas nolēma pateikt kas šim skapī slēpjas. Bet par gudru es viņu neuzskatu. Tāpat kā tos, ārzemniekus, kuri kaut ko dzīvē sasnieguši, kļuvuši populāri. Tur vairāk var būt - sakari, veiksme, pieņēma savā pulciņā (biezo), ļāva izsisties u.t.t. Piemēram, Bils Geits, nu ne jau pediņš, bet teikt, ka šams ir īpaši gudrs, ar nevar rakstīt. Vienkārši nojauta, kas nākotnē visus aizraus. Viņam bija draugi, palīgi, domu biedri. Ne jau viens visu paveica. Un pats galvenais, jebkurš biezais nopelna uz savu darbinieku rēķina. Bez darbiniekiem neviens biezs nepaliek. Ja šams peļņu dalītu uz visiem vienādi, biezs nepaliktu. Bet maksājot darbiniekam tikai tik, lai šams spētu samierināties, un no klientiem plēšot baiso piķi, vot ir sarausa. Tā var par jebkuru biezo uzrakstīt. Pasaulē ir pilns ar gudriem, bet godīgiem prātiem, tik tie nekļūst redzami, aiziet mūžībā neviena nezināmi. Mūziķi vispār pārsvarā var tikai pateicoties dabas dāvanai ko saraust. Nebūtu balss vai muzikālās poņas, sēdētu pagalmā un strinkšķinātu balalaikas stīgas. Tos, kurus uzskatāt par gudriem, tikai tāpēc, ka viņi ir populāri, papētiet personīgi, aprunājaties, un varbūt jūsu domas mainīsies. Ir daudz gudro, kuri kļuva populāri, bet maz tādu, kuri aizgāja pārticīgi. Labāk rakstīt, Latvijā maz veiksmīgu geju... Bet gudro gan jau ir pietiekami! ^)
kaadskautkur | 04.04.2022. - 21:18:56

Mums vajadzētu savu Alanu Tjūringu... taču viņš diez vai būtu veiksmīgs un populārs.
alvils | 04.04.2022. - 23:18:25

Es ieliku pie saviem video piemēru, kāds varētu būt gudrs puisis. Diezgan raustījos, vai pērles vajag likt pie video, tomēr lai būtu. Varbūt kāds jauns džekiņš te lasa un varbūt viņš ir detached no provinces (vai arī no Rīgas, tas šajā gadījumā ir vienalga wrt to, kas notiek pasaulē) un šāds video viņu pamudinātu paskatīties uz lietām citādi.

Konkrētais video (un viņa raksti) man ir plauktiņā, netieku klāt, ir citas lietas. Bet viņa idejas ir piemērs, kā top lielas lietas un kā top nežēlīga nauda. Viņš ir viens no augoša cilvēku pulciņa, kas attīsta mašīnmācīšanas teoriju un cenšas to no empīrikas pārveidot par nozari, kur teorija var norādīt uz optimāliem risinājumiem. Ņemot vērā mašīnmācīšanās un MI nozīmi un iespēja no šīs darbības tikt pie patentiem, nauda šeit var būt nežēlīga. Lai gan tas uzreiz nav redzams.

Tajā video ap 2:09 džekiņš dod motivāciju savam darbam: "about systems that predict the world... "...
marzepan | 23.04.2022. - 10:17:36

Te trūkst arī gudru lesbiešu, īpaši tādu, vecumā pēc 45. Murgs ne sievietes. Komunicēt nemāk, iedomājas no sevi nez ko, plus vel tas, ka nezin ko grib. Gudri cilvēki tomēr zin ko grib un nefantazē tādā vecumā nez par ko. Spēj skaidri atbildēt uz jautājumiem, bet daža laba pat to nemāk. Tā, ka gudru cilvēku pēc fakta trūkst šajā valstī. Par gejiem runājot, arī piekrītu, bija man draugs gejs. Mūžīgi sūdzējās, ka neviens viņu negribot ne draudzēties, ne attiecības veidot u.t.t., ne par ko citu nespēja runāt vispār. Bet, kad pati aicināju parunāt, pazuda un izdzēsa manu numuru. Līdz ar to varu teikt, ka ne tikai gudrība šīs valsts cilvēkiem trūkst, bet arī takta izjūta un poņa, ka ar šādu attieksmi, viņi paliks vieni līdz mūža galam.
gonzaj | 26.04.2022. - 19:03:53

Nesaki "dumji", saki "ar attīstāmu intelektuālo kapacitāti" 😁
zingzang | 06.05.2022. - 23:40:25

Man likas, ka, piemēram, ierēdniecībā ir gudri geji. Tur dumju cilvēku vispār ir maz, un geji tur jūtas labi.
Tur viss ir par niansēm, intrigas, elastība.
© Lesbi.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.