Lietotājs
Parole

Sib - iirija ?


dreamlike | 14.01.2007. - 03:13:04 | Diskusija lasīta 7159 reizes

Atcerēsimies izsūtījumus uz Sibīriju. Vai tam ir saistība ar mūsdienu - Sabiedrībai Izvēles Brīvība - Iirija? Vai tas ir liktenis cauri laikam, tikai šoreiz latvietis pats izvēlas?
Atbildes (47)
123
rambler | 14.01.2007. - 06:39:18

Nez vai izsūtījumu varētu gluži salīdzināt ar cilvēka brīvu izvēli savas (varbūt) labklājības labā.. Un ne jau visiem tur ir gluži medus maize, protams..
rendija | 14.01.2007. - 08:17:31

Sibīrija un Īrija šajā kontekstā ir nesalīdzināmas kategorijas, un analogiju starp tām nav.
Protams, mūsu valstī nebūt ne viss ir gludi.
Un Dzimtenē, acīmredzami, pilsonim, lai iegūtu līdzvērtīgu labklājības līmeni, jāpārvar augstāks pretestības līmenis, nekā dažās ārzemēs.
-proximus- | 14.01.2007. - 09:57:54

a ko padibenēm darīt te? lai deportējas uz irlaņdiju.... :D tā ir krutāk ...
koijots | 14.01.2007. - 10:38:53

Rendij, pilnībā tev piekrītu - nekādas analoģijas te nav. Un tā ir milzīga šo laiku priekšrocība - izvēles brīvība. Katram ir iespēja izvēlēties - nekur nebraukt, aizbraukt - pavisam vai uz laiku, varbūt tikai izmācīties ārzemēs, tad atgriezties un strādāt dzimtenē, vai otrādi. Pastrādāt ārzemēs, redzēt pasauli, iegūt jaunu pieredzi, sapelņit naudu un uzsākt savu biznesu Latvijā un t.t. Galu galā - ja līdzekļi atļauj - iesēsties ļotenē un aizbraukt kaut kur tāpat vien - izklaidēties. Kādreiz (un ne tik sen) tā visa nebija. Un ar Sibīrijas deportācijām te nav pilnīgi nekāda sakara. Un vēl - arī Latvijā vairs nebūt neklājas tik slikti.
wizard | 14.01.2007. - 13:38:13

Analoģijas, protams, nav. Bet ir viela pārdomām. Pēc otrā pasaules kara Latvijas ekonomiskais stāvoklis bija visai bēdīgs, cilvēkus deportēja uz Sibīriju, citi paši tikko aizbēga pāri jūrai uz Rietumiem. Pašlaik Latvijā ir ekonomiskās augsmes periods, cilvēkus neviens nedeportē, taču latvieši pamet savu etnisko dzimteni paši un nevēlas atgriezties.

Sanāk visai dīvaini: Latvijā ir ekonomisks uzplaukums, samērā demokrātisks režīms un vesela virkne pasākumu, kuru mērķis ir nodemonstrēt tautai, ka latviešu valoda, ’’latviskums’’ utt. tiek aizsargāti, bet latvieši no tā visa bēg tieši tāpat, kā bēga no Staļina.

Tas, manuprāt, liek aizdomāties vismaz par divām lietām: 1) vai tiešām Latvijas politiskie vadītāji aizsargā nacionālo kultūru un identiskumu, ja latvieši pamet Latviju? 2) par kādu cenu tika nopirkts šis relatīvais ekonomiskais uzplaukums?

Šķiet, ka nacionalistiskā demogoģija savējo ir padarījusi: kamēr tauta to klausījās, tā īsti nepamanīja, ka nekas netiek darīts, lai strauji uzlabotu cilvēku dzīves līmeni reģionos un atturētu viņu no projām braukšanas, nemaz nerunājot par to, ka šī ekonomiskā uzplaukuma pamatā ir nežēlīga un neracionālā cilvēkresursu ekspluatācija.
dreamlike | 14.01.2007. - 13:53:16

koijot, nenoliedzami, ka studiju apmaiņas programma uz pus gadu vai ceļojums ar ģimeni apskatīt citu kultūru ir labi, bet aizbraukšana pavisam? Cik nav redzēts televīzijā, kur aptaujā uz Iiriju aizbraukušos latviešus ( kurus es saucu par iirishiem), kas nemaz nedomā tuvāko 2 - 3 gadu laikā atgriezties dzimtenē. Viņi tur lielākoties visi strādā par minimālo algu. Iiri passi latviešus uzskata par lēto darbaspēku. Iirija - neapzinaata Sibīrija maigos apstākļos. Vismaz es taa domaaju, bet skatos, ka te visiem ir preteejs viedoklis.
leben | 14.01.2007. - 13:57:05

Un Īrija pareizi darba,ja muļķi paši parakstās uz tādiem noteikumiem tad kapēc neizmantot.
Ir tikai viena piebilde,absurdi man liekas ja cilvēks ar augstāko izglītību strādā teiksim Īrijas tomātu siltumnīcā,jo tad man liekas tas pazemo viņa pašcieņu,nu vismaz tā tam vajadzētu būt.
Par dzīves grūtdieņiem,nu kas viņiem atliek?Tāpat ar laukus tad vismaz lai dara par lielāku naudu.
leben | 14.01.2007. - 14:05:47

Manā ģimenē ir izskanējusi šāda frāze vairākkārt-nemācīsies,varēsi Īrija dobes ravēt,nu un tas jau arī visu izsaka.
-proximus- | 14.01.2007. - 14:06:09

lielāku naudu? HA.... tizlība... ja dzzīvot šķūnī un badoties, tad maybe.... :D lielā nauda tiešām būs rokā... vesels 1000eirō... tāda bagātība ka baisi...
-proximus- | 14.01.2007. - 14:06:40

leben, vot tas toč bij labi teikc.... būs man ar ko bērnus biedēt :D
leben | 14.01.2007. - 14:11:58

Un iebiedē gan tici man,pat lielus savu vecāku bērnus,jo tā pat nav alternatīva,slinkuma dēļ pārdoties un palikt par brokoli.
misteerija | 14.01.2007. - 15:03:05

Man ir dažādi viedokļi par darbu ārzemēs... Tas neattiecas uz mācībām, jo mācības ir atbalstāmas jebkurā vietā uz zemeslodes...
1.es neuzskatu par neko sliktu vasarā uz mēnesi vai diviem aizbraukt uz Īriju un pastrādāt, jo kamēr man nav pietiekošas izglītības, tikmēr arī Latvijā mans darbs būs zemākās klases, tad jau labāk braucu uz Īriju un par to pašu darbu saņemu daudz vairāk. Daudzi tā dara un tādā veidā apmaksā sev mācības Latvijā.
2.neatbalstu tos,kas brauc vergot visu dzīvi uz turieni par minimālo samaksu, jo arī Latvijā var dzīvot labi, bet par to ir jācīnās. Tie kas aizbrauc būtībā izvēlas vieglāko ceļu un ir vārguļi. Bet lai vai kā katrs izvēlas sev to piemērotāko un tā ir viņa darīšana...
venuss | 14.01.2007. - 15:23:55

Daudz kas atkarīgs no mentalitātes un iespējām piemēroties . Mani paziņas , brālis un māsa aizbrauca piestrādāt uz Angliju . Brālis pēc pusgada "atsprāga "atpakaļ - nepatika , bet māsa taisās uz palikšanu .
eragon | 14.01.2007. - 15:30:59

dreamlike, es pilnībā Tev piekrītu, Tu neesi vienīgā, kas tā domā.
eragon | 14.01.2007. - 15:40:07

wizard, ļoti labi pateikts - pat es nespētu tik labi uzrakstīt. Priecē, ka neesmu viens savās domās. Tu jau man agrāk esi iekritis acīs, lasot diskusijas - netipiski sakarīgs gejs. Un niks arī tāds labskanīgs, fantāziju rosinošs.
fagot | 14.01.2007. - 15:51:43

Cien. dāmas un kungi,
es dzīvoju Dublinā. Neko neravēju, nekādā „šķūnī” es nemitinos, kaut man pat nav pabeigtas augstākās izglītības, strādāju nevis siltumnīcā, bet ofisā, pārsvarā lasot ziņas netā. Mans partneris arī ar kaklasaiti garlaikojas birojā. Uz darbu es braucu ar 2000. gada auto- jaunāku nenopirku, jo centrā, kur es dzīvoju, nav drošas vietas kur to atstāt. Tuvākajās brīvdienās plānoju pavadīt Maljorkā.
Kad dzīvoju Latvijā, bezdarbnieks es nebiju, gluži otrādi- darba bija pārāk daudz...
Uz šejieni es nevienu braukt neaicinu, jo tā jau te ir ļoti daudz migrantu un tikai no LV. Bet visu to propagandu, ko Jūs te rakstāt, ielieciet, lūdzu, sev pakaļā. Cheers!
rendija | 14.01.2007. - 15:57:20

1) vai tiešām Latvijas politiskie vadītāji aizsargā nacionālo kultūru un identiskumu, ja latvieši pamet Latviju? 2) par kādu cenu tika nopirkts šis relatīvais ekonomiskais uzplaukums?

1) Globalizācija un kosmopolītisms- neticu, ka tā priekšā līdz galam nostāvēs kaut vienas tautas kultūra. Francija tik ļoti auklē savu identitāti, bet tas neatceļ, ka cilvēki arī no turienes pamazām sāk kārot laisties prom. Tāpat arī ar UK. Cilvēka dabā ir tendence "migrēt". Un neviena vara, ja vien nepielieto represīvas metodes, nespēj to mainīt.
2) Relatīvais ekonomiskais uzplaukums tika nopirkts uz lauksaimniecības rēķina. Zemniecība faktiski pie mums ir mirusi nozare. Tiek tikai veiksmīgi tēlots, ka viss ir kārtībā. Un tas ir iespējams, kamēr saņemam Eiropas naudiņas atbalsta programmām. Puse no lauku pamatiedzīvotajiem ir pārvākušies uz palikšanu pilsētās. Tie daži, kuri vēl cer pacelt savu zemi, dodas peļņā. Par iemesliem, kādēļ laukos nav iespējams visiem sakarīgi pelnīt, es neminēšu. Pārāk daudz agrotehnikas... :)
rendija | 14.01.2007. - 16:06:59

"Tie kas aizbrauc būtībā izvēlas vieglāko ceļu un ir vārguļi."

Uzjautrinoši, tagad mēs jau nosodam līdzcilvēkus par to, ka viņi izvēlas "vieglāko ceļu"... Nevis mokās tepat.

Fagot +1
fagot | 14.01.2007. - 16:23:20

Uzjautrinoši, tagad mēs jau nosodam līdzcilvēkus par to, ka viņi izvēlas "vieglāko ceļu"... Nevis mokās tepat.

Rendija, laikam tas ir askētisms (21. gadsimtā!), bet drīzāk banāla skaudība.
dreamlike | 14.01.2007. - 16:48:49

Fagot, ar to, ka nav augstākās izglītības, nav jālielās ;)
Darbu jau var atrast visvisādu. Man te no pazīstamajām arī ir tāda, kas ar PAMATSKOLAS izglītību sēž ofisā pie datora, gadās, ka aizbrac uz ārzemēm, bet cits ar augstāko izglītību aizbrauc uz Īriju rūpnīcā pie līnijas pastāvēt.
Pilnīgi piekrītu misteerijai par to vasaras darbu studentiem. Jānopelna mācībām jau ir. :)
123
© Lesbi.lv. Visas tiesības aizsargātas.
Kontakti  |   Reklāma  |   Lietošanas noteikumi  |  Privātuma politika  |  

Šis Interneta resurss, tāpat kā visi citi, izmanto sīkdatnes (cookies). Turpinot sērfošanu šajā resursā, Tu automātiski piekrīti sīkdatņu izmantošanai.