kaadskautkur
|
05.01.2020. - 01:05:53
Ārpus tēmas:
@alvils - Paldies par dalīšanos ar pieredzi.
Mani īpaši interesē tēma par "es" - vai rekursīva (es domāju par to, ko es domāju par to, ka es domāju par sevi kā "es", kas domā par sevi ... utt.) sevis kā atsevišķa subjekta apzināšanās ir obligāta ar kognitīvām funkcijām apveltīta intelekta īpašība jeb tikai nejauša "blakusparādība", kas kaut kādu iemeslu dēļ ir radusies cilvēkiem?
Ja mēs radītu mākslīgo vispārīgo intelektu, vai arī tam nejauši bez mūsu piepūles pēkšņi rastos spēja uz pašrefleksiju un šīs spējas dēļ sāktu parādīties tādas uzvedības īpatnības, kas raksturīgas cilvēkiem tādēļ, ka viņi sevi apzinās un apzinās, ka jebkurā brīdī šī sevis apzināšanās var negaidīti izbeigties (t.i. bailes no nāves utt.)? Tas jau vairāk velk uz psiholoģiju (un freidismu), bet tomēr nākas atzīt, ka daudz kas no tā, ko mēs darām un radām, ir balstīts uz savas ierobežotās un īsās esības apziņu... Kā tas izpaustos īsta, brīva vispārīga mākslīgā intelekta gadījumā?
Nesen izlasīju grāmatu "I am a strange loop", diezgan interesanta, kaut gan lielā mērā tikai tāda teorētiska pafantazēšana un filozofija. Līdz praksei laikam vēl ilgi netiksim, un varbūt labi, ka tā - kas zina, ko mēs sastrādātu, ja nejauši radītu kaut ko tādu, kam neesam gatavi...